Dolnośląski Konkurs „Młody Kreator”2023 r. Rozstrzygnięty

Dolnośląski Konkurs „Młody Kreator”2023 r. Rozstrzygnięty

Platat konkurs 2023
walbyskie swieto rzemiosla 2022
crr-logo

Dolnośląski Konkurs Fryzjerski
„Młody Kreator”

25 maja 2023 r. w Aqua Zdroju w Wałbrzychu odbył się Dolnośląski Konkurs Fryzjerski „Młody Kreator” pod patronatem marki AlterEgo Italy Dystrybutor w Polsce. Organizatorem Konkursu był Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Wałbrzychu. Konkurs został sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021 – 2030.

W konkursowe szranki stanęło 17 zawodników. Tematem fryzjerskich potyczek były „Awangardowe inspiracje” i  wzięli w nich udział młodzi kreatorzy ze szkół z Dolnego Śląska oraz ze szkoły partnerskiej z Czech.  Styl awangardowy jest dla odważnych i zdecydowanych osób, które nie boją się eksperymentów i zmian.

Poziom był wysoki, a rywalizacja emocjonująca i zacięta. Zmagania kreatorów wygrała Karolina Buda z Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy. Tytuł Srebrnego Kreatora zdobyła Anastazja Kanicka z Polkowic, a Brązowego Kreatora – Noemi Billone z Oleśnicy. Laureatki Konkursu otrzymały nagrody w postaci bonów upominkowych o wartości odpowiednio 2 000  zł, 1 500 zł i 1 000 zł, umożliwiających zakupy w jednej z wiodących sieci oferującej sprzęt elektroniczny i  gospodarstwa domowego. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i kosmetyki fryzjerskie.  

Gratulujemy uczestnikom zaangażowania i kreatywności!