Rzemieślnicy, Nauczyciele i Uczniowie w Izbie Rzemieślniczej W Dreźnie

Rzemieslnicy Nauczyciele i Uczniowie w Izbie Rzemieslniczej w Dreznie1
walbyskie swieto rzemiosla 2022

Rzemieślnicy, Nauczyciele I Uczniowie w Izbie Rzemieślniczej w Dreźnie

2 czerwca br. 43-osobowa delegacja wałbrzyskiego Cechu i Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I st. w Wałbrzychu miała okazję odwiedzić partnerską organizację w Dreźnie.

Podczas wizyty studyjnej spotkaliśmy się z kierownictwem Izby Rzemieślniczej w Dreźnie oraz rozmawialiśmy na temat systemu kształcenia zawodowego   ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia dualnego w rzemiośle w obu krajach. Mogliśmy zobaczyć również Centrum Kształcenia Zawodowego przy Izbie Rzemieślniczej w Dreźnie.

Obiekt jest jednym z trzech kompleksów warsztatów zawodowych i sal dydaktycznych, skupionych przy Izbie Rzemieślniczej w Dreźnie. Zapewnia bogatą ofertę edukacyjną począwszy od orientacji zawodowej, szkolenia zawodowego, szkoły mistrzów i komercyjne szkolenia handlowe z zakresu: efektywność energetyczna, technologia toczenia, frezowania, spawalnictwo, robotyka. Oficjalne otwarcie kompleksu nastąpiło niespełna 2 lata temu, więc spełnia najwyższe standardy technologii.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania krótko zerknęliśmy jeszcze na najważniejsze Skarby Drezdeńskiej Starówki.

Było to pierwsze partnerskie spotkanie po długim okresie pandemii, tym bardziej miło było spotkać się ponownie face-to-face z naszymi przyjaciółmi.

Małgorzata Lucińska